Travní rohož s osivem EkoGrass Cotton délka - 25m x 2,1m

Kód: 0004
Tip
Značka: EKOGRASS
4 240 Kč / ks 3 504,13 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Travní rohože Ekograss představují ekologické řešení pro rychlé zatravnění zahrad, svahů i dalších ploch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ekologické řešení pro zatravnění zahrad i svahů Technologicky nenáročný a rychlý způsob ozelenění všech druhů ploch. Výroba podléhá standardům ISO 9001: 2008 a ISO 14001: 2004E EkoGrass Cotton trávníkové koberce, jsou vyrobeny z biologicky rozložitelná bavlny, která se v půdě rozloží během 2 let.

Bavlna zabezpečuje ideální vlhkost a snižuje náročnost na zavlažování, neboť bavlna dokáže absorbovat vláhu vícekrát po sobě. Díky tomu travní osivo vzklíčí rovnoměrně a mnohem rychleji než při setí trávníku a zároveň bavlna zabraňuje vytváření travních shluků, které mohou vzniknout působením silných dešťů nebo nerovnoměrným výsevem. Výhodou zatravňovací textilie EkoGrass Cotton  je možnost zatravnit plochu ve svahu až do 45°. Dokud se  textilie nerozpadne, vytvoří se kořenová vrstva nového trávníku, která svah udrží pohromadě.

Výhody zatravnění travní rohoží :

- minimální náklady na přepravu ve srovnání s předpěstovaným trávníkem v roli

- rovnoměrné rozložení osiva na ploše

- rovnoměrný růst trávy díky stejné hloubce uložení osiva (strojově vpichováno)

- funkce mulčovací geotextilie brání prorůstání plevele z podloží

- osivo je chráněno před vlivem vody, větru a náletem ptactva

- zadržuje potřebnou vláhu během růstu osiva

- snadná manipulace i pokládka bez použití mechanismů

- cenová dostupnost

 

Postup přípravy, pokládky a péče o travní rohože:

 příprava podloží jako při běžné výsadbě, odstranění plevele, nerovností jako kameny, staré kořeny a pod. Podloží by mělo obsahovat minimálně 20 cm úrodné půdy, nebo travního substrátu.

 Pokládka - geotextilii zajistit proti posunutí dle potřeby např. ocelovými skobami nebo plastovými kolíky, přihrnutí geotextilie vrstvou zeminy nebo písku tl. 1-2 cm- během klíčení osiva je třeba plochu pravidelně a vydatně zalévat, aby neproschla. 

Poprvé trávník sekáme o cca 1/3 délky, když výška trávy dosáhne cca 10 cm. Sekání, přihnojování a celkovou péči o trávník dále provádíme jako při jiných způsobech ozelenění.

Upozorňujeme zákazníky, že produkt není možné vrátit v zákonem stanovené lhůtě, vzhledem k tomu, že se jedná o zboží vyráběné na zakázku, aby bylo možné garantovat maximální čerstvost travního osiva.Doba dodání od závazné objednávky je obvykle 3 - 5 dní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Travní rohož s osivem
Hmotnost: 16 kg
Délka rohože: 25m
Šířka rohože: 210cm
Plošná gramáž: 280g/m2 včetně osiva
Materiál: Bavlněná netkaná geotextílie