Travní rohož s osivem EkoGrass Cotton délka - 50m x 2,1m

Kód: 0005
Neohodnoceno
Značka: EKOGRASS
7 990 Kč –4 % 7 680 Kč / ks 6 347,11 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2022

Travní rohože Ekograss představují ekologické řešení pro rychlé zatravnění zahrad, svahů i dalších ploch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ekologické řešení pro zatravnění zahrad i svahů Technologicky nenáročný a rychlý způsob ozelenění všech druhů ploch. Výroba podléhá standardům ISO 9001: 2008 a ISO 14001: 2004E EkoGrass Cotton trávníkové koberce, jsou vyrobeny z biologicky rozložitelná bavlny, která se v půdě rozloží během 2 let.

Bavlna zabezpečuje ideální vlhkost a snižuje náročnost na zavlažování, neboť bavlna dokáže absorbovat vláhu vícekrát po sobě. Díky tomu travní osivo vzklíčí rovnoměrně a mnohem rychleji než při setí trávníku a zároveň bavlna zabraňuje vytváření travních shluků, které mohou vzniknout působením silných dešťů nebo nerovnoměrným výsevem. Výhodou zatravňovací textilie EkoGrass Cotton  je možnost zatravnit plochu ve svahu až do 45°. Dokud se  textilie nerozpadne, vytvoří se kořenová vrstva nového trávníku, která svah udrží pohromadě.

Výhody zatravnění travní rohoží :

- minimální náklady na přepravu ve srovnání s předpěstovaným trávníkem v roli

- rovnoměrné rozložení osiva na ploše

- rovnoměrný růst trávy díky stejné hloubce uložení osiva (strojově vpichováno)

- funkce mulčovací geotextilie brání prorůstání plevele z podloží

- osivo je chráněno před vlivem vody, větru a náletem ptactva

- zadržuje potřebnou vláhu během růstu osiva

- snadná manipulace i pokládka bez použití mechanismů

- cenová dostupnost

 

Postup přípravy, pokládky a péče o travní rohože:

 příprava podloží jako při běžné výsadbě, odstranění plevele, nerovností jako kameny, staré kořeny a pod. Podloží by mělo obsahovat minimálně 20 cm úrodné půdy, nebo travního substrátu.

 Pokládka - geotextilii zajistit proti posunutí dle potřeby např. ocelovými skobami nebo plastovými kolíky, přihrnutí geotextilie vrstvou zeminy nebo písku tl. 1-2 cm- během klíčení osiva je třeba plochu pravidelně a vydatně zalévat, aby neproschla. 

Poprvé trávník sekáme o cca 1/3 délky, když výška trávy dosáhne cca 10 cm. Sekání, přihnojování a celkovou péči o trávník dále provádíme jako při jiných způsobech ozelenění.

Upozorňujeme zákazníky, že produkt není možné vrátit v zákonem stanovené lhůtě, vzhledem k tomu, že se jedná o zboží vyráběné na zakázku, aby bylo možné garantovat maximální čerstvost travního osiva.Doba dodání od závazné objednávky je obvykle 3 - 5 dní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Travní rohož s osivem EkoGrass
Hmotnost: 32 kg
Délka rohože: 50m
Šířka textílie: 210cm
Plošná gramáž: 280g/m2 včetně osiva
Materiál: Bavlněná netkaná geotextílie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení