Instalace obrubníků - foto + návod

GARDEN DIAMOND - zahradní obrubník v cívce 6 + 12 m - Instalace

Postup při instalaci zahradního obrubníku GARDEN DIAMOND

Rozbalte roli zahradního obrubníku na pevném povrchu a oba konce zatěžkejte vhodným předmětem. Ideální teplota na rozbalení obrubníku je nad 16 °C. Při umístění na přímém slunečním záření se doba narovnání obrubníku zkrátí na 2-3-hodiny. Tato metoda narovnání obrubníku Vám výrazně usnadní instalaci.

Cílem je instalovat obrubník jako rovný pás. Instalace ihned po rozbalení cívky s obrubníkem by měla nežádoucí estetické účinky (nerovná linie obrubníku) a mohla by narušit stabilním umístění v zemi.
plastový obrubník

Vykopejte 13-15 cm hlubokou rýhu v linii plánované pokládky obrubníku. Zasaďte obrubník do připravené rýhy tak, aby profil "V" na spodním okraji obrubníku byl směrem do kamenité zeminy, nebo do záhonu s mulčem. Toto přispěje ke stabilitě obrubníku v zemi.
plastové obrubníky


Zahrňte rýhu a spodní část obrubníku tak, aby byl viditelný pouze lem obrubníku.

Zeminu okolo obrubníku pečlivě srovnejte a poté udusejte.


Spojování konců obrubníků GARDEN DIAMOND

Vnitřní průměr otvoru obrubníku je menší než venkovní průměr spojky proto, aby byl spoj pevný a pro zavlažovací účely vodotěsný. Doporučujeme ponořit oba konce obrubníku do kýblu nebo konve s horkou vodou na cca 5 minut. Obrubník takto dočasně změkne a půjde jednoduše spojit. Pro zahřátí konců obrubníků také můžete použít horkovzdušnou pistoli nebo fén na vlasy.

Konce obrubníku připravte podle obrázku. Z obou konců odřízněte 8 cm vrchního lemu obrubníku.

Oba konce obrubníku ponořte do kýblu nebo konvice s horkou vodou.

Spojku zasuňte do obou konců a obrubníky spojte.

Spojované konce přitlačte k sobě nadoraz.

Obrubník pro komerční použití. Upevněte obrubník v zemi ocelovými nebo plastovými kolíky o délce 150 – 200 mm. Kolíky aplikujte každé 3-4 metry pod úhlem 45 stupňů

Kolík zatlučte až ke stěně pásu.

Zahrňte rýhu a spodní část obrubníku tak, aby byl viditelný pouze lem obrubníku. Zeminu okolo obrubníku pečlivě srovnejte a poté udusejte.

Stejný postup spojování obrubníku použijte u spojování všech tvarů spojek.

Stejný postup spojování obrubníku použijte u spojování všech tvarů spojek.

 

 

Spojka " I " pro spojení rovných pásů
Spojka " L " pro spojení v rohu
Spojka " T " pro napojení do více směrů.
Spojka " T " se závitem 1/2 palce pro napojení na vodovodní řád
Spojka " L " se závitem 1/2 pro napojení na vodovodní řád

 

Postup pro připojení obrubníku k vodovodnímu řadu

Připojení k venkovnímu kohoutku

K napojení obrubníku na vodovodní řad budete potřebovat zahradní hadici, rychlospojky, regulátor tlaku, filtr a spojku mezi filtrem a kohoutkem.

Speciální spojka na připojení filtru k venkovnímu kohoutku 
 Filtr s kovovou filtrační síťkou 120 mikronů
 Regulátor tlaku na 2 bary

 

Připojení k obrubníku

V nejbližším možném místě od vodovodního kohoutku napojíte do obrubníku spojku se závitem a k ní připojíte zahradní hadici s rychlospojkou.

 

Instalace zavlažovacích komponentů

1. Postřikovače

Regulovatelné rozprašovací trysky s pokrytím prostoru 90, 180 a 360 stupňů, umístěné na bodci se jednoduše instalují a jsou ideální pro květinové záhony, půdokryvné rostliny, solitérní rostliny a keře.

Černá čepička - 90° rozptyl
Modrá čepička - 180° rozptyl
Červená čepička - 360° rozptyl

 

Regulátorem množství přivedené vody můžete kontrolovat délku rozptylu od 20 cm do 300 cm

 

Napojení postřikovače na obrubník GARDEN DIAMOND - K napojení potřebujete děrovač, 6 mm hadičku, konektor a postřikovač.

Děrovačem provrtáte v obrubníku otvor Konektor zacvaknete do obrubníku Připojíte 6 mm hadičku a na druhém konci postřikovač

 

Na jeden konektor napojte jen jeden postřikovač. Postřikovač zabodněte do potřebné hloubky do země . Takto můžete regulovat výšku hlavice sprinkleru. Hadičku můžete zahrnou mulčovací kůrou nebo jiným substrátem. Čepičky sprinkleru můžete jednoduše vyměňovat dle potřeby rozptylu. Stačí čepičku vyšroubovat a jinou stejným způsobem našroubovat.

 

2. Kapkovače

Kapkovače, které si sami regulují tlak, dodávají přesné množství vody bez ohledu na změny tlaku v důsledku dlouhé hadice nebo změnám v terénu. Mohou zjednodušit navrhování systému a výrazně snížit údržbu, protože se jen zřídka ucpávají. Uvnitř kapkovače je pružná membrána, která reguluje průtok vody a má tendenci se sama zbavovat pevných částic ze systému (samo-proplachování). Používá se pro přivedení vody přímo do kořenové zóny, pomáhá snížit odpařování a šetří vodu. Snadno se připojí k 6 mm hadici. Kapkovač je vyroben z polypropylénu.

Na jeden konektor napojte jen jeden kapkovač a umístěte kapkovač ke kořenům rostliny. Hadičku i kapkovač můžete zahrnou mulčovací kůrou nebo jiným substrátem.

Napojení kapkovače na obrubník GARDEN DIAMOND – K napojení potřebujete děrovač, 6 mm hadičku, konektor a kapkovač. Postup při napojování kapkovače je identický jako při napojování postřikovače.

3. Kapkovací hadice 16 mm - 25 metrů

Připojení kapkovací hadice na ozavlažovací obrubník:

Kapkovací hadici připojíte na obrubník specálním "T" konektorem. Konektor má dva konce o průměru 25 mm ( oba konce zasunete do obrubníku) a jeden konec o průměru 16 mm ( na tento konec napojíte kapkovací hadici)

 

Rozdvojení a zaslepení kapkovací hadice:

Kapkovací hadici lze rozdvojit "T" spojkou, která má všechny tři konce o průměru 16 mm. Všechny konce kapkovací hadice jednoduše natlačíte na konektor.

 

Zaslepení všech konců kapkovací hadice provedete zatlačením záslepky o průměru 16 mm.

 

Připojení ventilu na kapkovací hadici:

Ke kapkovací hadici můžete připojit uzavírací ventil pro potřeby manuální kontroly zavlažování. Oba konce ventilu o průměru 16 mm zatlačíte do kapkovací hadice.

 

4. Distribuční hadice 16 mm - 25 metrů

Připojení distribuční hadice na zavlažovací obrubník:

Postup připojení distribuční hadice je stejný jako u kapkovací hadicie. 

Do distribuční hadice napojíte kapkovače a posřikovače stejným způsobem jako do obrubníku.

Upozornění

Tlak v systému je velmi důležitý. Pokud je délka obrubníku kratší (do 20 metrů) a zavlažovacích komponentů méně, tak doporučujeme použít regulátor tlaku. Vysoký tlak by mohl systém poškodit. Tlak vody se také dá regulovat kohoutkem. Pokud je délka obrubníku delší (20 až 100 metrů) a zavlažovacích komponentů více, pak se regulátor tlaku vůbec nemusí použít. Pozor na nadměrné použití komponentů, čím více zavlažovacích komponentů je použito, tím nižší tlak vody bude v zavlažovacím systému.

Zazimování

Před prvními mrazy vyfoukejte vodu ze zavlažovacího systému malým kompresorem. Zmrzlá voda by mohla poškodit zavlažovací systém.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení