Lněný pás na ochranu kmene stromů - LEN 100% - 15cm x 10m

Kód: 1101
Značka: GTEX
135 Kč / ks 111,57 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Představujeme lněný pás na ochranu kmene stromů, ideální řešení pro ochranu vašich stromků před vnějšími škodlivými vlivy. Tento přírodní produkt je ideální volbou pro ty, kteří hledají ekologické a udržitelné metody obrany. 100% lněný pás poskytuje efektivní ochranu proti  okusu zvěře a poškození způsobené nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lněná ochrana chrání kmen stromu proti ohryzu, mrazu, větru a přímému slunečnímu svitu.

- Teplé slunné dny, které přicházejí uprostřed zimy, trvají-li až týden mohou způsobit mírné proudění mízy, hlavně na osluněných a ohřátých stranách kmenů. Vznikají tak zvětšené rozdíly mezi denními a nočními teplotami - i přes třicet stupňů, jejichž výsledkem mohou být otevřené nebo skryté praskliny v kůře.

- Během jara se potom objevuje výron mízy z těchto otevřených ran u jádrovin a klejotok u peckovin. Následovat může zvětšování trhliny v důsledku růstu kmene, praskliny mohou být vstupní branou pro spóry dřevokazných hub včetně nektariové rakoviny a zkáza stromu tak pokračuje. Bránit se je možné již samotným výběrem ovocných druhů a odrůd, výživou stromu která nesmí být jednostranná a i celým způsobem pěstování. Navíc i půdy, které jsou bohatě zásobené humusem méně podléhají teplotním výkyvům, což se také výrazně projevuje na rostlinách.

- Toto poškození se týká nejen ovocných dřevin - jabloní, třešní a višní, švestek, meruněk,broskvoní  ale i okrasných dřevin - sakur, vrb, kalin a dalších.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lněný pás na ochranu kmene stromů
Hmotnost: 0.25 kg
Délka pásu: 10m
Šířka pásu: 15cm
Materiál: 100% přírodní len